- Weather
- Malta
- Marsaskala
- Il-Ħamrija
Current Weather Il-Ħamrija
Current weather for the city of Il-Ħamrija. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | 16°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 17°C |
