- Weather
- North Korea
- Yanggang-do
- Ihwa-dong
Current Weather Ihwa-dong
Current weather for the city of Ihwa-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 31 % |
| cloud cover | 30 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 11°C |
