- Weather
- Republic of Bulgaria
- Shumen
- Iglika
Current Weather Iglika
Current weather for the city of Iglika. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid from 12. 5. (00:00) to 13. 5. (00:00)
22°C
feels like 22°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
