- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Husaeng-ch’on
Current Weather Husaeng-ch’on
Current weather for the city of Husaeng-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 13 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 18 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
