- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Ḩūrmoghān-e Soflá
Current Weather Ḩūrmoghān-e Soflá
Current weather for the city of Ḩūrmoghān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 18°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 60 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 15°C |
