- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Hŭngsal-li
Current Weather Hŭngsal-li
Current weather for the city of Hŭngsal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 19°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 24 % |
| cloud cover | 55 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
