- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Hŭnggyŏng-ni
Current Weather Hŭnggyŏng-ni
Current weather for the city of Hŭnggyŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 20°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
