- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Hŭngbo-ri
Current Weather Hŭngbo-ri
Current weather for the city of Hŭngbo-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 33°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 27 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
