- Weather
- Hong Kong S.A.R
- Yuen Long
- Hung Tin
Current Weather Hung Tin
Current weather for the city of Hung Tin. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 25°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 22°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 14°C |
| Average: | 22°C |
