- Weather
- Iran
- Kermānshāh
- Hūkānī-ye ‘Olyā
Current Weather Hūkānī-ye ‘Olyā
Current weather for the city of Hūkānī-ye ‘Olyā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 28 % |
| cloud cover | 77 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
