- Weather
- Republic of Peru
- Cusco
- Huayna Alcalde
Current Weather Huayna Alcalde
Current weather for the city of Huayna Alcalde. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1022 hPa |
| humidity | 34 % |
| cloud cover | 38 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 5.
| MAX: | 17°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 7°C |
