- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Takhar
- Ḩowẕ-e Kamanduk
Current Weather Ḩowẕ-e Kamanduk
Current weather for the city of Ḩowẕ-e Kamanduk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-7°C
feels like -10°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 92 % |
| cloud cover | 53 % |
| dew point | -8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 1°C |
| MIN: | -22°C |
| Average: | -10°C |
