- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Sar-e Pol
- Ḩowẕ-e Bōynāk
Current Weather Ḩowẕ-e Bōynāk
Current weather for the city of Ḩowẕ-e Bōynāk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 4.
| MAX: | 13°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 0°C |
