- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Hosang-ni
Current Weather Hosang-ni
Current weather for the city of Hosang-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 15°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
