- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Hörbich
Current Weather Hörbich
Current weather for the city of Hörbich. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 18°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 44 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
