- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Hohyŏn-dong
Current Weather Hohyŏn-dong
Current weather for the city of Hohyŏn-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 66 % |
| cloud cover | 96 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 14°C |
