- Weather
- Republic of Iraq
- Kirkuk
- Hind-i-Tepe
Current Weather Hind-i-Tepe
Current weather for the city of Hind-i-Tepe. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1008 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 26°C |
