- Weather
- Sudan
- White Nile
- Hillat Malasa
Current Weather Hillat Malasa
Current weather for the city of Hillat Malasa. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
42°C
feels like 48°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 7 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 45°C |
| MIN: | 25°C |
| Average: | 34°C |
