- Weather
- Iran
- East Azerbaijan
- Ḩeydar Kānlū-ye Soflá
Current Weather Ḩeydar Kānlū-ye Soflá
Current weather for the city of Ḩeydar Kānlū-ye Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 24°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 83 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 24. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 20°C |
