- Weather
- Kingdom of Belgium
- Flanders
- Heusden-Zolder
Current Weather Heusden-Zolder
Current weather for the city of Heusden-Zolder. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
8°C
feels like 5°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 91 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
