- Weather
- Republic of Iceland
- South
- Hella
Current Weather Hella
Current weather for the city of Hella. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
10°C
feels like 10°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 14°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 8°C |
