- Weather
- South Africa
- Orange Free State
- Heilbron
Current Weather Heilbron
Current weather for the city of Heilbron. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 65 % |
| cloud cover | 31 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
