- Weather
- United States of America
- Indiana
- Hazleton
Current Weather Hazleton
Current weather for the city of Hazleton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid from 1. 5. (11:00) to 29. 4. (13:30)
20°C
feels like 21°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 56 % |
| cloud cover | 56 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 16°C |
