- Weather
- United States of America
- Indiana
- Hazleton
Current Weather Hazleton
Current weather for the city of Hazleton. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid to 27. 4. (22:00)
Severe Thunderstorms
Valid to 28. 4. (03:00)
19°C
feels like 19°C
| wind | 17 mph |
|---|---|
| wind gusts | 38 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 17°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 16°C |
