- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Punjab
- Haveli Lakha
Current Weather Haveli Lakha
Current weather for the city of Haveli Lakha. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
41°C
feels like 46°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 14 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 45°C |
| MIN: | 21°C |
| Average: | 33°C |
