Current Weather Ḩasanābād-e Bālā
Current weather for the city of Ḩasanābād-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 18°C
| wind | 26 mph |
|---|---|
| wind gusts | 40 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 25 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 16°C |
