- Weather
- North Korea
- Hwanghae-bukto
- Hapt’al-li
Current Weather Hapt’al-li
Current weather for the city of Hapt’al-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 6°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 84 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 10°C |
