- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Haŏji-ri
Current Weather Haŏji-ri
Current weather for the city of Haŏji-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
31°C
feels like 34°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 29 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 16°C |
