- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Han-gol
Current Weather Han-gol
Current weather for the city of Han-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 7°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 88 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
