- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Hang-ch’on
Current Weather Hang-ch’on
Current weather for the city of Hang-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 19°C |
