- Weather
- North Korea
- Hwanghae-namdo
- Han’gang-mal
Current Weather Han’gang-mal
Current weather for the city of Han’gang-mal. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 9°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 71 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 3. 4.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 9°C |
