- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Zabul
- Ḩamīd Kêlay
Current Weather Ḩamīd Kêlay
Current weather for the city of Ḩamīd Kêlay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 18 mph |
|---|---|
| wind gusts | 42 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 17 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 26°C |
