- Weather
- United States of America
- Alabama
- Haleyville
Current Weather Haleyville
Current weather for the city of Haleyville. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 29°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 58 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 19°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 17°C |
