- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangbuk-do
- Hai-gol
Current Weather Hai-gol
Current weather for the city of Hai-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 24°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 33 % |
| cloud cover | 72 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 2. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
