- Weather
- Kingdom of Saudi Arabia
- Eastern Province
- Hafar Al-Batin
Current Weather Hafar Al-Batin
Current weather for the city of Hafar Al-Batin. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 16°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 39°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 23°C |
