- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Haewŏl-li
Current Weather Haewŏl-li
Current weather for the city of Haewŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
22°C
feels like 23°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 63 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
