- Weather
- State of Israel
- Southern District
- HaEshel
Current Weather HaEshel
Current weather for the city of HaEshel. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
High Temperature
Valid from 12. 5. (13:00) to 12. 5. (19:00)
25°C
feels like 27°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 21 % |
| cloud cover | 2 % |
| dew point | 1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 40°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 27°C |
