- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Hadal-li
Current Weather Hadal-li
Current weather for the city of Hadal-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 9°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 17 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 15°C |
