- Weather
- North Korea
- Kangwŏn-do
- Hadajŏl-li
Current Weather Hadajŏl-li
Current weather for the city of Hadajŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 19°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 16°C |
