- Weather
- Hong Kong S.A.R
- Yuen Long
- Ha Wai
Current Weather Ha Wai
Current weather for the city of Ha Wai. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
27°C
feels like 30°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 63 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 5.
| MAX: | 35°C |
| MIN: | 22°C |
| Average: | 27°C |
