- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Gyodong
Current Weather Gyodong
Current weather for the city of Gyodong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 54 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 16. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 17°C |
