- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Gūr-e Sa‘īd
Current Weather Gūr-e Sa‘īd
Current weather for the city of Gūr-e Sa‘īd. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 33°C
| wind | 22 mph |
|---|---|
| wind gusts | 35 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 12 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 23°C |
