- Weather
- Russia
- Volgograd Oblast
- Gumrak
Current Weather Gumrak
Current weather for the city of Gumrak. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 41 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 4. 4.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -9°C |
| Average: | 5°C |
