- Weather
- Kingdom of Sweden
- Kalmar
- Grönhult
Current Weather Grönhult
Current weather for the city of Grönhult. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 3°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 998 hPa |
| humidity | 95 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 10°C |
