- Weather
- United States of America
- Montana
- Great Falls
Current Weather Great Falls
Current weather for the city of Great Falls. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-2°C
feels like -6°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1020 hPa |
| humidity | 69 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
