- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Balkh
- Gowr-e Murād
Current Weather Gowr-e Murād
Current weather for the city of Gowr-e Murād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 27 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | -3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 11°C |
