- Weather
- Iran
- Razavi Khorasan
- Gownjūk-e Soflá
Current Weather Gownjūk-e Soflá
Current weather for the city of Gownjūk-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 26 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 36°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 22°C |
