- Weather
- Republic of Bulgaria
- Blagoevgrad
- Gotse Delchev
Current Weather Gotse Delchev
Current weather for the city of Gotse Delchev. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid to 3. 4. (00:00)
9°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | 6°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 11°C |
