- Weather
- Islamic Republic of Pakistan
- Sindh
- Goth Umar Halipota
Current Weather Goth Umar Halipota
Current weather for the city of Goth Umar Halipota. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
21°C
feels like 22°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 54 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 43°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 29°C |
