- Weather
- Republic of Slovenia
- Postojna
- Goriče
Current Weather Goriče
Current weather for the city of Goriče. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 29. 4. (20:00) to 30. 4. (14:00)
20°C
feels like 21°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1016 hPa |
| humidity | 43 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
